Šachy

Šachové dění na Valašsku

Archiv - klubové soutěže

3.kolo Rožnov B-Valašská Polanka 5,5:2,5

Je tady další neděle a všichni rožnovští šachisté se pomalu scházejí v klubovně a připravují se k dalšímu zápasu regionálního přeboru.Dobře naladěni stavějí figury a nastavují hodiny a čekají na soupeře,kterým je tentokrát Valašská Polanka s Petrem Votavou v čele.Pan mezinárodní rozhodčí však tentokrát nedorazil a tak je soupeř i já ochuzen o hráče s nejvyšším elem na soupisce.Všichni konečně usedáme k šachovnicím,soupeř však bez jednoho hráče(pan Solanský si nezahraje tým Rožnova ihned získává jednu kontumační bod k dobru.Rozhodčí dává pokyn k spuštění hodin.Já hraju na první šachovnici bílými proti Petru Hromadovi s elem 1931.Hraje se sicilská obrana,nějaký Boleslavského systém,rychle však opouštíme teorii a přichází bitva.Soupeř tlačí na královském křídle své pěšce dopředu a ti mi způsobují nemalé potíže,ale partie nevybočuje z rovnováhy,dokonce mám na své straně malé plus.V jednu chvíli však udělám slabší tah Jf3,a výhoda se obrací.Soupeř však šanci nevidí a tak jsem znovu na koni já napadám soupeřova střelce a nyní to přijde.Černý místo toho aby střelcem ustoupil,tak ho kryje věží a to je jeho osudová chyba.Taktickým úderem získávám celou figuru díky vazbě a soupeř bezmocně lehce zakleje.Sesbírám ještě pár pěšců a vyměním figury.Přehlídnutí matu už se nemusí brát až tak vážně,pozice je vyhraná všemi způsoby.Soupeř s minutou na hodinách vzdává.Partie spoluhráčů se vyvíjely zajímavě.Libor Vojkůvka stál asi trochu hůř,ale soupeř nijak nepospíchal a místo útoku nesmyslně přehazoval jezdce tam a zase zpátky,nakonec se z toho vyklubala remízová koncovka,kde měl soupeř dva spojené volné pěšce,ale náš hráč měl vše dobře kryté a pěšci by neměli při pohybu vpřed šanci.Kapitán Ivan Bambušek stál hůř s asi dvěma pěšci míň,ale nakonec se štěstím remizoval.Další partie už byly od mého stolu moc daleko a já jsem byl hodně zaměstnán svojí vlastní partií,takže ze zbylých informací jen tohle.Milan Kulišťák nakonec neuvěřitelně vyhrál,když jeho soupeř ikdyž stál trochu líp nedokázal najít správná pokračování.Karel Prorok remizoval po těžkém boji,kdy se prosazoval s pěšcem a koněm proti věži.Lukáš Pisárik zaslouženě vyhrál a jediný poražený z našeho týmu odešel Pavel Kubáň mladší,doufejme,že se mu bude v dalších zápasech dařit víc.A osmá šachovnice již zmíněný kontumační bod pro náš tým.Celkem jsme tedy zvítězili 5,5 ku 2,5 a odnášíme si cenné tři zápasové body,radost z úspěchu a uklidnění.Soupeři odjíždí se ctí,bojovali,co jim síly stačily a určitě si jak oni tak i my odnáší další cenné zkušenosti.Příště nás čeká souboj v Huslenkách s panem Stradějem v čele.Těším se známou tvář...viz turnaj ve Vsetíně 2008.Takže příště se těším.
Chessmont Rožnov pR B   Sokol Valašská Polanka
Malčánek Jan 1837 1 - 0 1931 Hromada Petr
Vojkůvka Libor 1920 ½ - ½ 1758 Dvořáček Roman
Bambušek Ivan 1761 ½ - ½ 1733 Parák František
Kulišťák Milan 1723 1 - 0 1713 Štefka Bohumil
Prorok Karel 1627 ½ - ½ 1727 Šimek Zdeněk
Pisárik Lukáš 0 1 - 0 1581 Šihor Vítězslav
Kubáň Pavel 0 0 - 1 1619 Liška Pavel
Solanský Josef 1615 1 - 0    
  :  
Žádné komentáře
 
Šachové dění na Valašsku