Šachy

Šachové dění na Valašsku

Turnaje

Memoriál Jana Kováře v Hošťálkové

V sobotu dne 4.4.2009 se v Hošťálkové v jídelně místní školy odehrál 1.ročník rapid turnaje na vzpomínku hošťálkovského šachisty Jana Kováře.Turnaj odehraný v jídelně místní školy se konal také jako přebor okresu v rapid šachu.Zúčastnilo se úctyhodných 74 šachistů jak z okresu,tak z dalekých končin ČR a také nelze zapomenout i na účast Slovenska.V napínavém zápolení nakonec zvítězil díky pomocnému hodnocení první nasazený hráč Geofinu Ostrava GM Petr Velička (2452) se 7,5 body převzal odměnu 3000,-.Druhý skončil IM Vojta Plát z TŽ Třinec (2415) 7,5 bodu a třetí skončil Ivan Břečka (2322) z Mittalu Ostrava se 7 body.7 bodů také získali další tři šachisté,kteří se umístili na příčkách od 4. do 6.místa,jmenovitě František Vrána,Vladimír Karlík a Michal Motyka.Turnaj proběhl bez problémů a rozhodčí nemuseli řešit žádný sporný případ,všem určitě chutnal oběd.Řízek s bramborovým salátem byl opravdu vynikající a nikdo si nemohl stěžovat.Přeborníkem okresu se nakonec stal silný hráč Zbrojovky Vsetín Stanislav Juříček,druhý a zároveň první v kategorii starších žáků se umístil Ondra Karlík ze Sokola Hošťálkové.Já se nakonec umístil s pěti body z devíti,ale mizerným buchholzem,na 34.místě.Mé skóre bylo 1 0 1 1 0 0 1/2 1 1/2 Vyhrané partie jsem vyhrál celkem přesvědčivě.Mrzí mě však prohra ve druhém kole se silným Pavlem Kaňou,když nadějnou pozici zkazil pád praporku,při soupeřově také téměř padajícím.Partie v pátém a šestém kole s Juříčkem a Opravilem se mi nepovedly a dostal jsem se do středu pole.Remizoval s Markem Jurčou,když jsem po jeho chybě v zahájení plně nevyužil naskytnuté příležitosti.V posledním kole jsem hrál remízovou variantu hry čtyř jezdců,ale soupeř hrál originálně a dostal se do horší pozice.Pěkně jsem zamířil všechny své síly na jeho slabé body a on nebyl schopen vše pochránit získal jsem pěšce a provedl pár výměn na dámském křídle s naprosto jasně vyhraným postavením jsem však kvůli špatnému času nabídl remízu a můj soupeř František Štec nechtěl hrát násilně na výhru na čas a tak jsme se shodli,že remíza je zasloužený výsledek.Celkově mám z turnaje dobrý pocit a získal jsem zase určitě další zkušenosti.Organizaci není co vytknout.Vše proběhlo,jak se patří.




























Konečné pořadí
















Por. St.c. Jméno Rtg FED Klub Body BH. B
1 1 Velička Petr 2452 CZ Geofin Ostrava 57
2 2 Plát Vojtěch 2415 CZ TŽ Třinec 55
3 5 Břečka Ivan 2322 CZ Mittal Ostrava 7 55
4 7 Vrána František 2302 CZ ŠK Staré Město 7 55
5 6 Karlík Vladimír 2304 CZ Sl. Kroměříž 7 49
6 4 Motyka Michal 2394 Pol Bielsk Biala 7 45˝
7 3 Sosna Jan 2397 CZ Zlín 55
8 9 Čempel Jaroslav 2298 CZ S. Jakartovice 6 53
9 23 Hodovský Jiří 2050 CZ Zlín 6 49˝
10 20 Koutný Petr 2077 CZ Zlín 6 48˝
11 13 Juříček Stanislav Vs 2179 CZ ŠKZ Vsetín 6 47
12 10 Staněk Stanislav 2294 CZ Pod. Lhota 6 45
13 14 Strašil Pavel 2179 CZ Tatran Litovel 6 41˝
14 11 Kičmer Petr 2210 CZ Baník Havířov 53
15 17 Kunc Miroslav 2115 CZ S-F Napajedla 51˝
16 15 Jacko Vladimír 2153 CZ VOKD Poruba 49˝
17 30 Tesař Martin 1908 CZ Zlín 46
18 16 Zapletal Jiří 2125 CZ Loko Zábřeh 46
19 18 Opravil Karel 2096 CZ Loko Zábřeh 46
20 22 Socha Jaromír 2056 CZ T. Kopřivnice 44
21 32 Krejčiřík Radim 1882 CZ S-F Napajedla 43˝
22 27 Karlík Ondřej Vs 2006 CZ Hošťálková 5 46˝
23 21 Macura Emil 2058 CZ Zlín 5 45˝
24 19 Kaňa Pavel 2086 CZ T. Kopřivnice 5 45
25 29 Lamper Vlastimil 1943 CZ Pod. Lhota 5 44˝
26 8 Bělunek Vladimír 2299 CZ Tat. Litovel 5 44˝
27 38 Daněk Ivan Vs 1828 CZ TJ Zubří 5 43˝
28 28 Štec František 2000 CZ Sp.Přerov 5 42
29 39 Vlachopulos Elefteris Vs 1825 CZ Karolinka 5 42
30 33 Jasný Stanislav Vs 1858 CZ Sokol Vidče 5 41˝
31 24 Balažec Ludovid 2041 CZ Zlín 5 41˝
32 46 Žižka Petr Vs 1711 CZ ŠKZ Vsetín 5 41
33 26 Vágner Ladislav 2032 CZ TJ Studénka 5 41
34 36 Malčánek Jan Vs 1837 CZ CHesmont RpR. 5 39˝
35 37 Krupa Josef Vs 1834 CZ TJ Zubří 5 38˝
36 44 Ondruch Josef Vs 1739 CZ MEZ Vsetín 5 35˝
37 12 Plšek Miroslav 2188 CZ Staré Město 44
38 49 Jurča Marek Vs 1674 CZ ŠKZ Vsetín 43
39 41 Uhlíř Jiří 1806 CZ Pod. Lhota 41
40 34 Hurta Karel Vs 1851 CZ ŠO Bystřička 40˝
41 40 Filák František Vs 1816 CZ MEZ Vsetín 35
42 48 Kropáč Zdeněk 1684 CZ Sokol Štíty 4 44
43 31 Vaculík Jiří Vs 1885 CZ Hošťálková 4 42˝
44 25 Krmela Aleš Vs 2041 CZ Hošťálková 4 42˝
45 45 Surý Jaroslav Vs 1737 CZ Hošťálková 4 41˝
46 47 Růžička Jiří Vs 1710 CZ ŠKZ Vsetín 4 39˝
47 43 Sušeň Jaroslav Vs 1743 CZ Sokol Vidče 4 39˝
48 42 Vránová Jarmila 1758 CZ ŠK ŠKStaré Město 4 39
49 69 Masnota Marek Vs 1200 CZ ŠO Bystřička 4 38˝
50 60 Slovák Stanislav Vs 1210 CZ CHesmont RpR. 4 37
51 53 Kubíček Martin 1503 CZ Loko Zábřeh 4 36˝
52 54 Vrábel Petr Vs 1410 CZ Karolinka 4 34˝
53 56 Machálek Petr 1325 CZ Hošťálkova 4 33˝
54 35 Filák Josef 1841 CZ Fr. Lhota 40˝
55 67 Kovář Vlastimil Vs 1200 CZ Hošťálková 39
56 55 Morávek Štěpán Vs 1356 CZ Karolinka 36˝
57 51 Janouš Libor Vs 1576 CZ ŠO Bystřička 35˝
58 72 Pekař Jakub Vs 1200 CZ Karolinka 27˝
59 57 Kovařík Matyáš Vs 1284 CZ ŠKZ Vsetín 3 35˝
60 65 Halmazňa Jiří Vs 1200 CZ Hošťálková 3 35
61 52 Fridrich Václav 1560 CZ S-F Napajedla 3 33˝
62 61 Bednařík Josef Vs 1200 CZ Hošťálková 3 32˝
63 58 Helis Alan Vs 1250 CZ Karolinka 3 32˝
64 66 Kachtík Karel Vs 1200 CZ Hošťálková 3 32
65 74 Černotík Jaroslav Vs 1200 CZ ŠO Bystřička 3 29˝
66 62 Březina Adam Vs 1200 CZ Hošťálková 3 29
67 64 Gálík Jakub Vs 1200 CZ Hošťálková 3 29
68 50 Kachtík Karel St. 1640 CZ Hošťálková 32˝
69 68 Krejča Jakub Vs 1200 CZ Hošťálková 28
70 63 Gajdoš Daniel Vs 1200 CZ Hošťálková 26˝
71 73 Vraj Karel Vs 1200 CZ Héšťálková 25
72 71 Molda Martin Vs 1200 CZ Jablunka 2 25˝
73 70 Molda Jakub Vs 1200 CZ Jablunka 1 25˝
74 59 Kovář Jaromír Vs 1250 CZ Hošťálková ˝ 27









Žádné komentáře
 
Šachové dění na Valašsku